Avantajlar

Likit Bilanço

Faktoring işlemi ile alacaklarını nakde çeviren müşterilerin alacak ve ticari borçları azalır. Bu durumda işletme sermayesi artar ve bilanço daha likit bir görünüme kavuşur. Daha likit bir görünüme kavuşan bilanço sonrası firmanın finansal kredibilitesi artar.

Tasarruf

Faktoring firmasının üstleneceği alacak takibi ve tahsilat yönetimi sonrası müşteriler işgücü, kaynak, operasyonel maliyetler ve zamandan tasarruf ederler. Bu durumda müşteriler ana faaliyet konularına daha fazla ağırlık verme imkânı bulurlar.

İç Kaynaklar ile Finansman

Küçük ve orta ölçekli firmalar olarak tanımlanan KOBİ’ler, dış finansman seçeneklerine başvurmadan kendi vadeli alacaklarını nakde çevirerek kaynak elde edebilirler. Nakit akışını düzenli olarak yöneten müşteriler rekabet gücünü arttırarak daha verimli bir yapıya kavuşurlar.

Ticarette İskonto

Müşteriler, nakit yönetimi hizmeti ile vadeli alacaklarını nakde çevirebilirler. Böylelikle tedarikçi firmalardan peşin alım yapma ve indirim alma imkânını yakalarlar.

İstihbarat

Faktoring firması tarafından düzenli olarak uygulanan borçlu istihbaratı çalışması ile firmalar, müşterileri hakkında güncel bilgi sahibi olurlar.

Nasıl ve ne zaman ihtiyacınız olursa yardım etmek için buradayız

Mali sorularınız ne olursa olsun, sizin şartlarınıza göre sizinle birlikte çalışmak için buradayız.

Sorularınız mı var?

0 (212) 212 53 50